Little Chute Invite

Registered Teams 2020 - Registration closed and final

** Line ups are constructed based on enrollments and some distance restrictions. 

** We are limiting our registration to the number of socially distance spaces we have available per LCHS administration.  Once we fill all spaces we will have to turn away teams. 

** Registration and classroom reservation is only final after payment is received. If you are at the end of registration and do not pay your space could be given to another team. 

Final Scores

2021 Line up

Check in, rotation, check out Schedule

Coaches Letter

Live Stream Link for performances AND awards: https://www.eventbrite.com/e/2021-little-chute-dance-invite-tickets-140923428769

AWARDS LINK: https://vimeo.com/515382060

2021 REGISTERED TEAMS

  1. Little Chute Varsity (D4 Pom, D2 Kick)

  2. Pulaski (D1 Kick, D1 Hip Hop)

  3. Franklin (D1 Pom, D1 Jazz)

  4. Germantown (D1 Pom, D1 Jazz)

  5. Laconia (D5 Pom, D3 Kick)

  6. Stoughton (D2 Jazz)

  7. Union Grove (D2 Pom)

  8. Notre Dame (D3 Pom, D2 Jazz)

  9. Mosinee (D3 Pom, D2 Hip Hop)

  10. New London (D2 Pom, D2 Hip Hop)

  11. Watertown (D1 Hip Hop, D1 Kick)

  12. West Bend East (D2 Pom, D2 Kick)

  13. Ashwaubenon (D2 Pom, D2 Kick)

  14. Oshkosh North (D1 Hip Hop)

  15. Sussex Hamilton (D1 Jazz, D1 Hip Hop)

  16. New Berlin West (D3 Pom, D2 Hip Hop)

  17. Freedom (D3 Pom, D2 Kick)

  18. Hortonville (D2 Pom, D1 Kick)

  19. Menomonee Falls (D2 Pom, D1 Jazz)

  20. Lake Country Lutheran (D4 Pom, D3 Kick)

  21. St. Francis (D4 Pom, D2 Hip Hop)

  22. Kimberly (solos only)

  23. Wrightstown (D4 Pom, D3 Jazz)

  24. West De Pere (D2 Pom, D2 Kick)

  25. Post Washington (D3 Pom, D2 Jazz)

  26. Oshkosh West (D1 Pom, D1 Kick)

  27. Seymour (D3 Pom, D2 Jazz)

  28. Bay Port (D1 Pom, D1 Kick)

  29. Catholic Memorial (D3 Pom, D2 Hip Hop)

  30. Kiel (D3 Kick, D3 Jazz)

  31. Kaukauna (D2 Pom, D1 Jazz)

  32. Wauwatosa West (D1 Hip Hop, D2 Pom)

  33. Whitnall (D3 Pom, D2 Hip Hop)

  34. Sheboygan North (D1 Hip Hop)

  35. Eau Claire North (D1 Pom, D1 Jazz)

  36. Waupun (D4 Pom, D2 Hip Hop)

  37. Dodgeland (D5 Pom, D3 Jazz)

  38. Amherst (D5 Pom, D3 Hip Hop)

  39. Hudson (D1 Jazz, D1 Kick)

  40. Manitowoc Lincoln (D1 Pom)

  41. Fox Valley Lutheran 

  42. Luxemburg Casco (D3 Pom)

 

VARSITY DIVISIONS

D1 Pom

  1. Franklin

  2. Germantown

  3. Oshkosh West

  4. Bay Port

  5. Eau Claire North

  6. Manitowoc Lincoln

 

D2 Pom

  1. Union Grove

  2. West Bend East

  3. Ashwaubenon

  4. Hortonville

  5. Menomonee Falls

  6. West De Pere

  7. Kaukauna

  8. Wauwatosa West

D3 Pom

  1.  Notre Dame Academy

  2. Mosinee

  3. New London

  4. New Berlin West

  5. Freedom

  6. Port Washington

  7. Seymour

  8. Catholic Memorial

  9. Witnall

  10. Luxemburg Casco

 

D4 Pom

  1. Little Chute

  2. Lake Country Lutheran

  3. St. Francis

  4. Wrightstown

  5. Waupun

D5 Pom

  1. Laconia

  2. Dodgeland

  3. Amherst

 

D1 Kick

  1. Pulaski

  2. Watertown

  3. Oshkosh West

  4. Bay Port

  5. Hortonville

  6. Kaukauna

  7. Hudson

 

D2 Kick

  1. Little Chute

  2. West Bend East

  3. Ashwaubenon

  4. West De Pere

  5. Freedom

 

D3 Kick

  1. Kiel

  2. Lake Country Lutheran

  3. Laconia

 

D1 Jazz

  1. Sussex Hamilton

  2. Franklin

  3. Germantown

  4. Monomonee Falls

  5. Eau Claire North

  6. Hudson

 

 D2 Jazz

  1. Stoughton

  2. Notre Dame

  3. Port Washington

  4. Seymour

 

D3 Jazz

  1. Wrightstown

  2. Kiel

  3. Dodgeland

 

D1 Hip Hop

  1. Sussex Hamilton

  2. Pulaski

  3. Watertown

  4. Oshkosh North

  5. Wauwatosa West

  6. Sheboygan North

 

D2 Hip Hop

  1. Mosinee

  2. New London

  3. Catholic Memorial

  4. Whitnall

  5. St Francis

  6. New Berlin West

  7. Waupun

 

D3 Hip Hop

1. Amherst


 

2019 Awards

Session 1 Awards

Session 2 Awards

Session 3 Awards

Auditorium Awards (coming soon)

© 2023 by Black Barby. Proudly created with Wix.com